Domovská stránka » Portfolio » whitebackgroundserie

whitebackgroundserie

Upozornění: Po skoro pěti letech, co jsem se časosběrnému projektu věnovala, jsem došla k závěru, že potřebuju uzavřít přijímaní nových zájemců. Do whitebackgroundserie jsem vyfotila přes 220 lidí, a ikdyž to se mnou každý nedrží pravidelně každoročně a třeba někomu dávalo smysl přijít jen jednou, snažim se mít na paměti svoje možnosti a schopnosti časové, přátelské i kreativní, abych ze sebe dokázala projektu nadále dávat všechno, co si zaslouží a potřebuje. 

Po celou dobu jde o mou volnočasovou aktivitu, za kterou si neberu peníze. Focením jako takovým se živím a standardně účtované zakázky vyfotim ráda – jestli tedy máte zájem o fotky (ať už blížící se konceptem whitebackgroundserie, nebo jakékoliv jiné akty / portréty), neváhejte mi napsat.

O projektu

Časosběrný aktový sérii s pracovním názvem whitebackgroundserie se věnuju od května 2019. Ráda zachycuju lidi v jejich přirozenosti, tak, jak mi sami dovolí. Chci fotit individualitu a tělesnou i duševní obnaženost, což vyžaduje velkou dávku důvěry, ale vždycky to stojí za to. Všem zúčastněným chci ukázat, že nezáleží na věku ani postavě – každý si můžeme připadat krásný a mít se rád. S celulitidou a striema a vráskama a příliš kostma i příliš tukem, s prsy i penisy všech tvarů, se zadkem jak vrata, s tim úplně placatym, i s hodně chlupatym.

whitebackgroundserie na blogu

  • Andrea PJ. – ročník jedna – tři

    Andrea PJ. – ročník jedna – tři

  • Zdenča S. – ročník jedna – čtyři

    Zdenča S. – ročník jedna – čtyři

  • Eliška B. – ročník jedna – tři

    Eliška B. – ročník jedna – tři

Jak to probíhá?

Před focením si povídáme, samotný focení probíhá v klidu a pohodě a trvá kolem 10 až 15 minut. Plachost nevadí, jsem zvyklá fotit lidi, co se neradi fotí a styděj se. Každýmu dávám směřování, impulsy, kam koukat a co dělat s rukama, zároveň ale do ničeho nenutím a netlačím. Někomu vyhovuje být uzavřený a moc se nehýbat, nemluvit, někdo jiný poskakuje a tancuje a hodně povídá, rozmazaná šmouha. Jakýkoliv projev je v pořádku.

Ideální představa je, že se ke mně člověk vrací každej rok a konzervujeme spolu při focení další životní změny a procesy. A takhle to půjde tak dlouho, dokud budu mít funkční jednu ruku a vidoucí jedno oko, třeba do devadesáti. 

A co se třeba jakýkoliv vystavování týče, vždycky to konzultujeme po focení, s ohledem na vzájemnou spokojenost a celkovej dopad (škola, práce a tak). Některý fotky jsou jen pro mě a fotografovanýho, jindy mám souhlas si to hodit někam na internety. Všechno záleží na individuální domluvě.

Fotim u mě v ateliéru v Holešovicích, kde žiju s mou holkou a mickou, která je hodně svá a nevyhledává fyzickej kontakt cizích lidí. Ale třeba bude mít zrovna dobrej den.

Nakonec ještě zmíním, že za tyhle aktové fotky se neplatí, případně ale přijímám úplatky ve formě zrnkový kávy na filtr (dobrou maj v Osadě kousek ode mě) nebo si třeba ráda přečtu vaši oblíbenou knihu.

A důležitá věc na závěr – pokud byste nemohli na focení dorazit, dejte mi prosím vědět aspoň 48h předem, ať mam kdyžtak ještě šanci domluvenej čas využít jinak. V případě, že byste to museli zrušit nebo přeložit míň než 48h předem, poprosila bych vás o 500 Kč jako kompenzaci. Beru si kvůli focení volno z druhý práce a často ho upřednostňuju před časem se svojí holkou a kámošema a rodinou. Tak doufám, že vám to bude dávat smysl. Kdybyste k tomu měli nějaký dotazy nebo připomínky, sem s nima.